Bağdat Cad Nermin German Apt No:456 Kat:4 D:4 Kadıköy Suadiye İstanbul
0542 660 84 07
polentepsikoloji@gmail.com

Tuğçe Isıyel

Tuğçe Isıyel

Klinik Psikolog / Psikoterapist

 

2008 yılında İstanbul Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi sonrası Londra’da Middlesex University’de psikanalizle ilgili bir sertifika programını tamamladı. Yüksek lisansını Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında yaptı.  İçgörü Psikoterapi Merkezi’nde Psikanalist Yavuz Erten’in “Psikanalizden Psikodinamik Terapilere” eğitim programına katıldı. İstanbul Üniversitesi, Çapa Sosyal Psikiyatri bölümünde, “Sanat Terapisi” eğitimi aldı. Feyziye Mektepleri Vakfı, Özel Erenköy Işık Okulları’nda 3 yıl boyunca çocuklara ve ailelere psikolojik danışmanlık hizmeti verdi. Özel bir üniversitenin Çocuk Gelişimi bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

EFTA-Avrupa Aile Terapisi Derneği (European Family Therapy Association) tarafından sertifikalanan 500 saatlik Aile ve Çift Terapisi eğitimininin temel ve ileri düzeyini, Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından sertifikalanan EMDR terapisi 1.düzey eğitimlerini tamamladı.

İFTİ Psikoterapi Çalışmaları kapsamında Prof.Rodolfo De Bernart, Prof.Kyriaki Polychroni, Prof.Howard A.Liddle, Peter Stratton, Helga Hanks gibi terapistlerin çift ve aile terapisiyle ilgili atölye çalışmalarına katılmıştır. Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) üyesidir.

Polente Psikoloji’nin kurucusu olup, burada yetişkin, aile ve çift alanında psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir. Seanslarında psikodinamik, sistemik ve pragmatik eksperiyantal  yönelimli olarak çalışmaktadır.

 “Psikanalitik Edebiyat Okumaları” , “Mükemmel Değil, Organik Ebeveynlik” başlıklı atölye çalışmalarını yürütmekte ve BirGün Gazetesi, Bianet, Psikeart, SabitFikir, Varlık dergisi, K24, Gazete Duvar gibi çeşitli dergilerde inceleme, deneme, eleştiri türünde yazıları yayımlanmaktadır.

Ya Hiç Karşılamasaydık (Doğan Kitap, 2020), Parçalı Bulutlu (Okuyanus, 2022) isimli kitapların yazarıdır.