Bağdat Cad Nermin German Apt No:456 Kat:4 D:4 Kadıköy Suadiye İstanbul
0542 660 84 07
polentepsikoloji@gmail.com

Ezgi Gizem Çakıroğlu

Ezgi Gizem Çakıroğlu

Uzman Psikolog/Psikoterapist

 

 

İstanbul Ticaret Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde(2010) eğitimini tamamlayan Ezgi Gizem Çakıroğlu, yüksek lisansını 2013 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesinde onur derecesiyle  tamamlamıştır.

Lisans öğrenimi sırasında farklı gelişen çocuklara yönelik özel bir merkezde gönüllü olarak staj çalışmaları sürdürmüş,  lisans stajlarını da klinik alanında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde gerçekleştirmiştir.

2012 yılında Türkiye Tenis Federasyonu’nda 11-18 yaş arası milli sporculara zihinsel antrenman programları hazırlamış yine aynı dönemde Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesindeki milli dansçılarla, farklı dans türleriyle dansçının duygudurum ve kişilik özellikleri arasındaki ilişki üzerine incelemeler yapmıştır.

Bitirme tezini de Bireysel eşli ve kollektif dans eden dansçıların kişilik ve duygudurum özellikleri incelemesi” üzerine yapan Çakıroğlu, tez danışmanı Timuçin Oral’ın da yol göstericiliğiyle Dr. Murat Dokur’un eğitmenliğini yaptığı Avrupa Aile Terapileri Derneği  (European Family Therapy Association) tarafından sertifikalanan 500 saatlik Aile ve Çift Terapisi eğitimine katılmış, temel ve ileri düzey eğitimlerini tamamlamıştır.

2013 – 2016 yılları arasında, psikolog ve müdür olarak çalıştığı iki ayrı okulda, çocuk ruh sağlığı konularında kurumda bulunan tüm personeli bilgilendirme, okul idaresi, aile eğitimi çalışmalarının planlanması ve uygulamasına aktif olarak katılarak, “Çocuklarda davranış bozuklukları, davranış problemleri, uyku problemleri, kardeş kıskançlığı (kaynak kullanım yetersizliği), kriz yönetimi, özgüvenli çocuk yetiştirmek, okula uyum adaptasyon süreci gibi konularda ailelere danışmanlık hizmeti vermiştir.

Eş zamanlı olarak psikolojik danışmanlık merkezlerinde bireysel danışmanlık, çocuk danışmanlığı, evlilik ve çift terapisi yapmıştır. Çalışma alanını, evlilik  problemleri, iletişim problemleri, bağlanma paternleri, geniş aile sorunları, boşanma, ilişki problemleri, boşanma ve çocuk, evlilik dışı ilişki, aile içi çatışmalar, bireyselleşme-ayrışma sorunları, duygular üzerine oluşturan Çakıroğlu, Polente Psikoloji’de sürdürdüğü seanslarında sistemik- dinamik yönelimli olarak pragmatik eksperiyental yaklaşım dahilinde çalışmaktadır.