Online psikoterapi hizmeti verilmektedir.
0542 660 84 07
polentepsikoloji@gmail.com

Cengiz İpek

Cengiz İpek

Klinik Psikolog / Psikoterapist

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü bitirmiştir. İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır.


Adapazarı Özel ENKA Okulları’nda uzun bir süre Rehber ve Psikolojik Danışman olarak çalışmış; öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik seminer/danışmanlık çalışmaları gerçekleştirmiştir.


Türkiye’nin önde gelen lise ve üniversitelerinde “Okulda Şiddet”, “Sınav Kaygılarını Yaratıcı Drama ile Azaltma”, “ İletişim Becerileri” gibi konularda öğrencilere ve eğitimcilere yönelik vaka sunumu, atölye ve seminer çalışmaları gerçekleştirmiştir.


Psikanalist Yavuz Erten’den “Psikanalizden Dinamik Psikoterapilere” ve “Psikanalitik Terapide Teknik ve Pratik” başlıklı eğitimler almıştır.


Psikoterapi alanının öncü hocalarından “Davranış Bozukluklarına Psikanalitik Bakış” ve “Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma” başlıklı eğitimler almıştır.


Ankara Çağdaş Drama Derneği tarafından verilen “Yaratıcı Drama Eğitmenliği-Liderliği” başlıklı programın 270 saatini tamamlamıştır.
Aile ve Evlilik Terapileri Derneği Kurucu Başkanı Yrd.Doç.Dr. Murat Dokur’dan, Avrupa Aile Terapisi Derneği onaylı 500 saatlik “Aile ve Çift Terapileri” eğitiminin dört yılını (400 saat) tamamlamış olup, halen eğitimine devam etmektedir. Eğitimi süresince; Maurizio Andolfi, Rodolfo de Bernart, Kyriaki Polychroni ve Mony Elkaim gibi aile terapisinin öncü hocalarının verdiği özel atölyelere katılmıştır.


“Cinsel Terapi, Cinsel Danışmanlık, Cinsel Tedaviler ve Cinsellik” başlıklı eğitimleri tamamlamıştır.

Psikanalist İskender Savaşır’dan “Psikanalize Giriş, Psikanalitik Görüşme ve Yorumlama” eğitimleri almış ve mesleki pratiği süresince kendisinden “Psikanalitik Psikoterapi Süpervizyonu” almıştır.

Türkiye’nin üretim öncülerinden Otokar’da çalışanlara yönelik psikolojik destek, danışmanlık ve seminer hizmetleri vermektedir.

2011 – 2020 yılları arasında, kuruculuğunu da üstlendiği Moira Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde psikoterapist ve eğitmen olarak hizmet sunmuştur.

Aile-çift, çocuk-ergen ve yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık çalışmalarını; sistemik-dinamik ve pragmatik eksperiyantal yaklaşım dahilinde gerçekleştirmektedir.

2015 Yılı itibariyle her Pazartesi; Etiler’de Savaşır Psikoterapi Merkezi’nde ve 2019 Mayıs ayından itibaren Kadıköy Polente Psikoloji’de danışan kabul etmektedir.


Kurumlara yönelik; yetişkin, öğretmen, öğrenci, aile, çalışan, ebeveyn eğitim, seminer ve atölyeleri gerçekleştirmektedir.


Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği, Anadolu Psikanalitik Psikoterapiler Derneği ve Aile ve Evlilik Terapileri Derneği üyesidir.