Bağdat Cad Nermin German Apt No:456 Kat:4 D:4 Kadıköy Suadiye İstanbul
0542 660 84 07
polentepsikoloji@gmail.com

Berrak Gökoğlu

Berrak Gökoğlu

Klinik Psikolog / Psikoterapist

 

 

Klinik Psikolog Berrak Gökoğlu, 2017 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu, lisans süreci devam ederken University of California Berkeley yaz okulunda psikoloji dersleri aldı. Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesinde Klinik Psikoloji bölümünde tamamladı ve Şema Terapi üzerine uzmanlaştı. Yüksek Lisansını, Somatik Belirtilerin Şema Terapi yaklaşımındaki Şema Modları ile ilişkisini konu alan tez çalışmasıyla tamamladı.

2015 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesinde psikolog olarak stajını tamamladı, ardından Güzel Günler Kliniğinde çocuk ve ergenlerin gelişimsel problemleri üzerine stajyer olarak çalıştı. 2018 yılında Sevgi Yumağı Anaokulunda psikolog olarak görev aldı. Aynı süreçte Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nda (KAÇUV) gönüllü olarak Pediatrik Onkoloji ve Hematoloji Bölümünde çocuklarla çalıştı, sonrasında Maya Vakfı’nda Suriyeli göçmen çocuklarla psikososyal çalışmalar yürüttü.

İçinde yer aldığı çalışmaların yanı sıra, 2018-2021 yılları arasında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde, Deniz Altınay’ın Temel Aşama grubunu tamamladı. Aynı yıl bedenin psikolojiyle ilişkisini daha yakından anlayabilmek adına Osteopadi Uzmanı Clemence Jeay tarafından verilen ‘Zihin Beden Farkındalığı’ eğitimine katıldı. Psikolog Dr. Serkan Özgün’den EMDR 1. ve 2. Düzey eğitimlerini aldı. Gottman Çift Terapisi 1.Modülünü Uzm. Psk. Filiz Kaya Ataklı ve Psk. Dr. Özge Altan Aytun tarafından alarak tamamladı.

6 Şubat depremi sonrasında Türk Psikolog Derneği çatısı altında psikososyal destek ağına katıldı, Gaziantep-İslahiye’de Psikososyal Destek için gönüllü olarak sahada görev aldı.

Mevcut durumda, Psikanalist Yavuz Erten’in İçgörü Psikoterapi Merkezi çatısı altında açmış olduğu ‘Dinamik Psikoterapide Teknik ve Pratik’ ve ‘Psikanalizden Dinamik Psikoterapilere’ adlı temel eğitimleri tamamlama sürecindedir.

Şema Terapi ve Psikodinamik yönelimli perspektifler doğrultusunda yetişkinlere yönelik online ve yüzyüze bireysel psikoterapi seanslarını sürdürmektedir.