Bağdat Cad Nermin German Apt No:456 Kat:4 D:4 Kadıköy Suadiye İstanbul
0542 660 84 07
polentepsikoloji@gmail.com

Alperen Ak

Alperen Ak

Klinik Psikolog/Psikoterapist

 

 

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2012 yılında, aynı üniversitenin Uygulamalı Klinik Psikoloji yüksek lisansından 2017 yılında mezun oldu.

Lisans eğitimi sırasında ve sonrasında psikotik ve otizm spektrumundaki çocuklar ve gençlerle çalıştı. 2013-2014 yılları arasında Mavi Kalem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde çocuklar, ergenler ve aileleri ile psikoterapi ve psikoeğitim çalışmaları yürüttü. 2014 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Gebze Sosyal Hizmet Merkezinde yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarının yanı sıra eğitim ve danışmanık hizmetleri verdi. Çeşitli projelerde eğitmen ve koordinatör olarak yer aldı. 2016 yılında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Klinik Psikolog olarak göreve başladı. Hastane bünyesinde çocuk, ergen ve yetişkinlerle psikoterapi ve test uygulamalarını yürüttü.

Rorschach ve Projektif Testler Derneğinde, Bengi Pirim Düşgör’den “Ergen ve Yetişkin Rorschach Testi”; Tevfika İkiz’den “Tematik Algı Testi” eğitimlerini, Klinik Psikoloji Enstitüsünden çocuk ve yetişkin zeka testleri ile objektif testler eğitimlerini aldı.

Association for Play Therapy ve Oyun Terapileri Derneği eğitmenlerinden Birgül Emiroğlu Bakay’dan “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” ve “Ebeveyn Çocuk Etkileşim Terapisi” eğitimlerini aldı.

Hakan Kızıltan’dan “Dinamik Psikoterapi – İleri Düzey” eğitimini aldı.

Çocuklarla çalışırken çocuk merkezli oyun terapisi ve ebeveyn çocuk etkileşim terapisi, yetişkinlerle çalışırken psikodinamik psikoterapi yaklaşımlarını benimsemektedir.