15 Kasım 2022'ye kadar ONLINE olarak çalışmaktayız.
0542 660 84 07
polentepsikoloji@gmail.com

Sevgi Yayla

Sevgi Yayla

Klinik Psikolog/Psikoterapist

 

 

Klinik Psikolog Sevgi Yayla, MEF Üniversitesi- Psikoloji (İngilizce) Bölümünden mezun olmuştur. Ardından, İstanbul Aydın Üniversitesi- Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında lisansüstü öğrenimini tamamlamıştır.

Lisans öğrenimi süresince tüm stajlarını Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır. Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’nde, özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde, İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Psikiyatri Polikliniği’nde stajyer olarak görev almıştır. Klinik psikoloji alanı için insan hakları, hukuk sistemi ve cinsellik konularındaki farkındalığının önemli olduğunu düşünmüş, bu kapsamda Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı kapsamında uzman psikolog eşliğinde, yetişkin-çiftlerin deneyimlediği cinsel ve ilişkisel sorunlar ve toplumsal cinsiyet konularına dair yürütülen grup çalışmalarına katılmıştır. 

Yapmış olduğu stajların yanı sıra; gönüllü olarak Kadın Sığınma Evleri, Çocuk Esirgeme Kurumları, Çocuk ve Gençlik Cezaevlerinde gönüllü olarak yer almıştır. Bir sosyal sorumluluk derneğinin kurucu üyesi olarak 3 yılı aşkın süre boyunca Adalet Bakanlığı’nın projesi kapsamında İstanbul’daki bir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gönüllü eğitmen olarak yer almıştır. 

İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Tıp Fakültesi tarafından Prof. Dr. Gökhan Oral öncülüğünde yürütülen Ayırıcı Tanı: Çocuk İhmal ve İstismarı eğitimini tamamlamıştır. Şu anda ise Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden Rorschach Mürekkep Testi ve TAT Seminerleri (Yetişkin) eğitimine ve İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde Psikodrama eğitimine devam etmektedir. 

Güncelde ise yetişkinlerle psikanalitik-psikodinamik yaklaşımla bireysel seanslarını sürdürmektedir.