Rasimpaşa Mah. İzzettin sok. No: 99 Kadıköy/İstanbul
0535 430 1620
polentepsikoloji@gmail.com

Ezgi Taboğlu

 

Ezgi Taboğlu

Klinik Psikolog / Psikoterapist

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde psikoloji ve hukuk alanlarında yaptığı çift anadaldan, 2009 yılında onur derecesiyle mezun oldu. Amerika’da UPenn’de hukuk yüksek lisansını tamamladıktan sonra akademik kariyere yöneldi ve uzun yıllar cezaevleri konusunda çalıştı. İngiltere’de Cambridge Üniversitesi’nde eşlerinin ölümünden hüküm giyen kadınlar hakkında yazdığı kriminoloji yüksek lisans tezi, onur derecesine layık görüldü.

Türkiye’ye döndükten sonra klinik psikoloji alanında uzmanlaşmaya karar verdi. Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı’nı Esenyurt Üniversitesi’nde yaptı. Bitirme projesini ise yeme bozuklukları ile beden algısı arasındaki ilişki üstüne yazdı.

Türkiye’de ve dünyanın çeşitli yerlerinde, bireylerin ruhsal ve psikolojik gelişimine destek sağlamaya yönelik birçok eğitim aldı. Dr. Alp Karaosmanoğlu’nun verdiği ve ISST’de geçerli olan Şema Terapi Uluslararası Sertifikasyon eğitimini tamamladı.

Esas çalışma alanı, psikolojik ve sosyolojik çerçevede kadın ve kadınlık meseleleri. Hem bireysel hem akademik çalışmalarında, kadınların, hayatlarının her alanında güçlenmelerine destek sağlamaya yoğunlaşıyor.

Ezgi, 2018’den bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji bölümünde öğretim görevlisi olup, pozitif psikoloji ve kadın konularında dersler veriyor.

Polente Psikoloji’de sürdürdüğü yetişkin psikoterapisi çalışmalarını, şema terapi yönelimli olarak, Türkçe ve İngilizce gerçekleştiriyor.