Bağdat Cad Nermin German Apt No:456 Kat:4 D:4 Kadıköy Suadiye İstanbul
0542 660 84 07
polentepsikoloji@gmail.com

Dilhun Bostan Ak

Dilhun Bostan Ak

Klinik Psikolog/Psikoterapist

 

 

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2015 yılında, İstanbul Gedik Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından 2023 yılında mezun oldu.

Lisans eğitimi esnasında sivil toplum kuruluşları, hastaneler ve eğitim kurumlarında stajyer olarak çalıştı. 2015-2018 yılları arasında okul öncesi yaş grubundaki çocuklarla ve aileleri ile önleyici psikolojik destek çalışmaları yürüttü. 2018-2022 yılları arasında eğitim kurumları ve sivil toplum kuruluşlarında bireysel görüşmeler, seminerler ve psikodrama ile özel gereksinimli bireyler ve ailelerine psikolojik destek hizmeti verdi. KAÇUV Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı Projesi kapsamında, kanser sebebiyle görme yetisini yitiren çocukların ailelerine yönelik bilgilendirici video içerikleri oluşturdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoterapi Araştırmaları Laboratuarında, koruyucu psikoterapilerin etkililiğini ölçen bir araştırmada, ebeveynlerle ve çocuklarla grup terapisi oturumları gerçekleştirerek program uygulayıcısı oldu. 2023-2024 yılları arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi Aile Danışmanlık Merkezi (BADEM) bünyesinde klinik psikolog olarak çalıştı, çocuklar ve yetişkinlerle bireysel psikoterapi ve grup terapisi uygulamaları yürüttü.

Rorschach ve Projektif Testler Derneğinden Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi, Klinik Psikolog Dr. Elif Akdağ Göçek’ten Oyun Terapisi eğitimi aldı.

Avrupa Psikodrama Eğitim Organizasyonları Federasyonu (FEPTO) üyesi Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Dernekleri Federasyonundan grup terapisi ve yetişkin psikodraması, InterPlay International Institute For Humanistic Psychotherapy with Children’dan çocuk psikodraması eğitimi aldı.

Uluslararası Şema Terapi Derneği (ISST) onaylı Temel Düzey Şema Terapi eğitimini ve World Human Relief (WHR) koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Klinik Düzey Uluslararası Travma Çalışmaları Sertifika Programını tamamladı.

Psikanalitik psikoterapi süpervizyonuna ve Uluslararası Psikanaliz Birliği (IPA) üyesi bir psikanalistle kendi psikoterapi sürecine devam etmektedir. Yetişkinlerle psikodinamik psikoterapi, çocuklarla ve yetişkinlerle psikodrama grup terapisi çalışmalarını sürdürmektedir.