Bağdat Cad Nermin German Apt No:456 Kat:4 D:4 Kadıköy Suadiye İstanbul
0542 660 84 07
polentepsikoloji@gmail.com

Buse Nil Atar

 

Buse Nil Atar

Klinik Psikolog/Psikoterapist

 

Yeditepe Üniversitesi’nde onur derecesi ile tamamladığı Psikoloji Lisans (2019) eğitimini takiben yüksek lisans derecesini Maltepe Üniversitesi’nde Beden Psikoterapisi Sertifikalı Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2023) programını yüksek onur derecesi ile tamamlamıştır. Yüksek lisans tezinde kalp damar hastalıkları, çocukluk çağı travmaları, psikolojik dayanıklılık ve beden farkındalığının rolünü incelemiştir.

Stajlarını Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Dr. Erkal Erzincan Muayenehanesi, Özel Moodist Hastanesi ve Nirengi Derneği gibi çeşitli kuruluşlarda ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi sırasında, Kartal Kadın Danışma Merkezi’nde gönüllü psikoterapi seansları yürütmüştür. 2023 yılında çalıştığı bir psikolojik danışmanlık merkezinde Öğrenci Destek Programı Kapsamında genç yetişkinlere yönelik bireysel psikoterapi seansları gerçekleştirmiştir.

Yüksek lisans sürecinde, The East London NHS Foundation Trust iş birliği ile Frank Röhricht, Maurizio Stupiggia, Herbert Grassmann, Ulrich Sollmann, Nina Papadopoulos, Blijana Jokic gibi alanında uzman isimlerden Beden Psikoterapisi eğitimi ve süpervizyonları almıştır. Süpervizyon kapsamında online ve yüz yüze bireysel psikoterapi seansları gerçekleştirmiştir.

Ayrıca, Asena Yurtsever tarafından verilen EMDR 1. Düzey eğitimini, Gabor Maté ve Sat Dharam Khaur gibi isimlerden alınan Compassionate Inquiry Kısa Versiyon “Şefkatle Soruşturma” ve Mindfulness Institute tarafından verilen MBSR eğitimlerini tamamlamıştır. Rorschach ve Projektif Testler Derneği Doç. Dr. İrem Erdem Atak’tan Rorshach ve TAT eğitimi ve Varoluşçu Akademi’den Varoluşçu Analiz eğitimine devam etmektedir.

Beden odaklı yaklaşım ve varoluşçu analiz üzerine bireysel ve grup süpervizyonlarını tamamlamış, online ve yüz yüze bireysel psikoterapi seansları sürdürmektedir. Psikodinamik perspektif, beden odaklı ve varoluşçu bakış açısıyla 18 yaş üzeri yetişkinler ile bireysel psikoterapi çalışmalarını Türkçe ve İngilizce gerçekleştirmektedir.