Rasimpaşa Mah. İzzettin sok. No: 99 Kadıköy/İstanbul
0535 430 1620
polentepsikoloji@gmail.com

Bilgen Sağ

Bilgen Sağ

Klinik Psikolog/Psikoterapist

 

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü’nden tam başarı bursuyla mezun olan Bilgen Sağ, Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nden de çift anadal yapmıştır. Sonrasında Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji programını, psikanalitik yönelimli süpervizyon çalışmalarında yer alarak bitirmiştir.

Öğrencilik döneminden bu yana anaokullarında, hastane ve derneklerde staj ve gözlem çalışmalarına katılmıştır. 4 yıl boyunca bir danışmanlık firmasında psikolog ve ARGE sorumlusu olarak çalışmıştır. Çocuk, ergen ve aile psikolojisi, kariyer danışmanlığı ve kişilik teorileri gibi konularda içerik üretimi ve pratik çalışmalar yapmış; psikolojik test uygulamaları, oyun terapisi, çocuk ve aile görüşmeleri gibi konularda hizmet vermiştir.
Bununla birlikte 3 yıl boyunca özel ilkokul ve liselerde psikolojik danışmanlık çalışmalarında bulunmuştur. Son olarak da Üstün Dökmen Akademi’de anaokullarının psikolojik danışmanlık süreçlerine yönelik PDR Koordinatörlüğü yürütmüş, aynı zamanda da çocuk, ergen ve ailelerle psikolojik danışmanlık hizmetlerine devam etmiştir.

EMDR, Çocuk ve Ergen Psikopatolojisi, Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Yaklaşım, CAS, Pass Bilişsel Müdahale Programı, WISC-4, Moxo, Çocuk ve Ergenlerde Projektif ve Objektif Testler gibi konularda eğitimler almıştır. Türk Psikologlar Derneği’ne üyeliği bulunmaktadır.

Polente Psikolojisi bünyesinde, çocuk gelişimi ile ilgili aile danışmanlığı; ergenlerle ise, ergenlik dönemine yönelik duygusal sorunlar: kaygı problemleri, arkadaşlık ilişkileriyle ilgili sorunlar, öfke yönetimi, travmalar,  çatışma ve iletişim sorunları, özgüven problemleri gibi alanlarda EMDR yöntemiyle çalışmaktadır.